EKO Przedszkolak - Niezbędnik Nauczyciela

Wiedza na temat ochrony i kształtowania środowiska uwrażliwia młode pokolenie na problemy ochrony przyrody oraz uświadamia ważność i istotę tych problemów, aby w przyszłości mogło ono wybrać jak najlepsze sposoby ich rozwiązywania.

 

Cały proces edukacji dziecka przygotowuje je do życia w świecie dorosłych. Dlatego od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dziecku, jak wolno, a jak nie wolno postępować. Zanim dziecko rozpocznie świadome wartościowanie dobra i zła, staramy się je przyzwyczaić do przestrzegania zakazów. Im wcześniej u dzieci ukształtujemy pewne nawyki, tym łatwiej możemy później wyegzekwować pożądane postawy. Aby uchronić środowisko przed zniszczeniem, wprowadzono wiele nakazów i zakazów postępowania.

 

Tworząc projekt EKO Przedszkolak mieliśmy nadzieję iż wspomoże on pracę dydaktyczną z najmłodszym pokoleniem i przyczyni się do kształtowania postaw proekologicznych wśród dzieci.

 

Publikacja została opracowana przez Fundację "Fajnie Lokalnie" w ramach zadania „EKO Przedszkolak”, współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Olsztynie.

Galeria

Naszą publikację w wersji elektronicznej możecie pobrać tutaj.

 

Prosimy też abyście przesyłali do nas wszystkie zdjęcia z prowadzonych zajęć oraz pracę
i kolorowanki dzieci.

© 2015 Fundacja "Fajnie Lokalnie" - NIP 571-171-32-40, KRS 0000506289

ul. Nowa 1, 13-220 Rybno, e-mail: biuro@fundacjafl.pl

Projekt i realizacja:

Future Leader Sp. z o.o.

Copyright by Fundacja "Fajnie Lokalnie"

Copyright by Future Leader Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment ani zdjęcie ze strony Fundacji "Fajnie Lokalnie" nie może być publikowany ani reprodukowany bez pisemnej zgody właściciela tj. Fundacji "Fajnie Lokalnie"